INWENTARYZACJE 3D

Znajdziesz tutaj opisy ostatnio przeprowadzonych inwentaryzacji 3D, ciekawe artykuły na temat skanowania 3D dużych powierzchni oraz darmowe materiały szkoleniowe.

Nasze realizacje

W tym artykule chcemy Wam przedstawić historię laserowego skanowania 3D zabytkowego Kościoła p.w. Św Anny w Miszewie Murowanym.

Skanery 3D dalekiego zasięgu wykorzystywane są nie tylko w branży budowlanej, ale również przez mniejsze firmy np. produkujące schody.

Digitalizacja odbyła się na potrzeby inwentaryzacji kamienicy przed jej adaptacją i przywróceniem do życia w tkance miasta na Dolnym Śląsku.

Skanowanie laserowe 3D i inwentaryzacja 4-kondygnacyjnej kamienicy w Bielawie. Obiekt został zeskanowany przez przy użyciu urządzenia Faro Focus.

W przypadku tego obiektu niezbędne było odtworzenie jego frontowej elewacji po przebudowie. Projektant, który podjął się tego wyzwania słusznie postawił na laserowe skanowanie 3D.

Dla zleceniodawcy wykonaliśmy usługę skanowania 3D obiektu produkcyjno – magazynowego o powierzchni 8 000 m2. Do inwentaryzacji 3D został wykorzystany skaner 3D Faro Focus.

Metoda laserowego skanowania 3D obiektów staje się coraz bardziej powszechna. Jednak czy jest to odpowiednie rozwiązanie także dla naszych domów czy mieszkań?

Inwentaryzacja 3D zabytków jest coraz częściej wykorzystywana w celu zachowania dziedzictwa kultury. W tym artykule opisujemy naszą realizację inwentaryzacji dworku.

Artykuły

 
Przeczytajcie, jak firma Pepper Construction wykorzystuje aplikacje laserowe do automatyzacji i upraszczania procesów budowlanych.

Przedstawiamy 9 z wielu powodów, dla których warto rozważyć zastosowanie skanerów laserowych w kryminalistyce.

Wraz z rozwojem technologicznym branże takie jak architektura, inżynieria i budownictwo wchodzą w 4 rewolucję przemysłową. Jedną z technologii, która szczególnie przyczynia się do tego rozwoju jest skanowanie laserowe 3D.

Obiekty zabytkowe, bardzo często nie posiadają dokumentacji lub też jest ona mocno nieaktualna. W takich przypadkach coraz częściej wykorzystuje się nowoczesną technologię, jaką jest skanowanie 3D wielkopowierzchniowe.

Firma Rithm zajmująca się implementacją nowych technologii w budownictwie wdrożyła u swojego klienta skaner FARO Focus. Jednym ze sposobów wykorzystania skanera była kontrola procesu wylewania płyty w czasie rzeczywistym.

Przedsiębiorstwo Inobatec, działające w branży geodezyjno-pomiarowej, chciało poszerzyć zakres swoich usług, dotrzeć do dużych projektów, a tym samym zwiększyć zyski. W tym celu Inobatec zakupił skaner laserowy 3D.

Video

Skanowanie 3D kościoła

Laserowe skanowanie 3D zabytkowego Kościoła p.w. Św Anny w Miszewie Murowanym.

Skanowanie 3D domu uszkodzonego podczas pożaru

Wirtualny spacer po domu, który ucierpiał w wyniku pożaru. Widok w trójwymiarze zapewnił Faro Focus.

Skanowanie 3D i inwentaryzacja budynku

Skanowanie 3D na potrzeby inwentaryzacji kamienicy z 1909 roku z wykorzystaniem skanera 3D Faro Focus.

Skanowanie laserowe 3D opuszczonej kamienicy

Skanowanie laserowe 3D i inwentaryzacja 4-kondygnacyjnego obiektu o powierzchni użytkowej ponad 1000 m2.

Rekonstrukcja elewacji na podstawie skanów 3D

W przypadku tego obiektu niezbędne było odtworzenie jego frontowej elewacji po przebudowie na podstawie skanów 3D.

Kompleksowa realizacja usługi skanowania 3D hali

Precyzyjne laserowe pomiary 3D dużej hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 8 000 m2.

Prezentacja skanera 3D Faro Focus

Ultraprzenośne skanery laserowe Focus S firmy FARO ® umożliwiają szybkie, proste i dokładne rejestrowanie pomiarów złożonych obiektów i budynków.

Skanowanie 3D w muzealnictwie

Film pokazuje inicjatywę “Scan The World”, której celem jest zdigitalizowanie sztuki oraz udostępnienie jej szerszej społeczności.

Webinary

Zapraszamy do materiału video, w którym omawiamy jak działa skaner 3D dalekiego zasięgu oraz jakie jest jego zastosowanie w architekturze.

W tym materiale video zaprezentujmy praktyczne przykłady wykorzystania skanerów 3D dalekiego zasięgu oraz efekty skanowania.

Masz pytania? Chętnie pomożemy

Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami bezpośrednio telefonicznie.

  Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy w celu przedstawienia oferty.

  Polityka prywatności dostępna tutaj

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]


  Facebook
  YouTube
  LinkedIn