Skanowanie 3D dla firmy produkującej schody

Zamawiający: KAT DAR “OGRÓD SYSTEM” MARCELA DARIUSZ

Wykonawca schodów: PRACOWNIA STOLARSKA Jan Florek

Skanery 3D dalekiego zasięgu wykorzystywane są nie tylko w branży budowlanej, ale również przez mniejsze firmy np. produkujące schody czy meble. W szczególności skanery dalekiego zasięgu spełniają swoją rolę , gdy potrzebujemy zwymiarować pomieszczenia lub obiekty, które mają bardzo nieregularne kształty, a dokładne pomiary są niemożliwe lub bardzo pracochłonne. W takiej sytuacji znalazł się nasz klient firma KAT DAR „Ogród system”.

Firma otrzymała zlecenie na wykonanie drewnianych schodów do budynku, jednak miejsce (wnęka) w którym miały znaleźć się nowe schody było bardzo nieregularne, pofałdowane. Firma zdecydowała, że wykorzysta skaner 3D do stworzenia modelu przestrzeni, w której miały znaleźć się schody. Skorzystano z naszych usług skanowania 3D. 

Skan całej wymaganej powierzchni trwał zaledwie 10 minut i wystarczyło wykonać 3 skany, aby pozyskać dokładny model 3D. Na poniższych zdjęciach przedstawiamy modele 3D powstałe ze skanowania 3D:

skanowanie 3D wnęki

 

Powyższe modele zostały przekazane architektowi, który użył ich, aby zaprojektować i stworzyć wizualizację schodów. Projekt schodów przedstawiamy na następnych zdjęciach:

skanowanie 3D wizualizacja schody

 

Projekt posłużył do stworzenia szablonów na podstawie których producent wykonał finalną wersję schodów.

projekt na podstawie skanowania 3D

Rozpocznij korzystanie z usług skanowania 3D Otrzymaj darmową ofertę

0 Points


Facebook
YouTube
LinkedIn