Skanery 3D

Profesjonalne urządzenia do digitalizacji 3D

 • wysoka precyzja pomiaru
 • prostota obsługi
 • wszechstronne zastosowanie

Jesteś w odpowiednim miejscu. Oferujemy największy wybór skanerów 3D w Polsce do wszelkich zastosowań

Skanery 3D przemysłowe

Oferujemy skanery 3D znanej marki Shining 3D do zastosowań w przemyśle z precyzją nawet 0,005mm. Zaprojektowane zostały w celu dokładnego i szybkiego pomiaru danych do modelu 3D. Do obróbki zeskanowanych modeli 3D służy dedykowane, intuicyjne oprogramowanie, które jest oferowane w zestawie ze skanerem 3D. W naszej różnorodnej ofercie znajdują się skanery 3D stacjonarne, ręczne oraz hybrydowe, światła strukturalnego i laserowe. Dzięki temu, że jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem marki Shining3D, możemy zapewnić naszym Klientom bardzo dobre ceny, co przy dzisiejszej konkurencji na rynku jest równie ważne, jak jakość oferowanych produktów, obsługa po sprzedażowa, szybka dostawa oraz wdrożenie skanera 3D.

Przemysł transportowy, motoryzacyjny, lotniczy czy kontroli jakości – w każdej z tych gałęzi swoje zastosowanie znalazły skanery 3D, które zrewolucjonizowały sposób pomiaru danych. Wszechstronność, prędkość i dokładność w połączeniu z prostym w obsłudze interfejsem to najważniejsze czynniki, które świadczą o wciąż rosnącej użyteczności skanerów na całym świecie. Przemysłowe skanery 3D wykorzystują potencjał sztucznej inteligencji, dzięki czemu masz gwarancję, że korzystasz z rozwiązań o najwyższym zaawansowaniu technologicznym, które są odpowiedzią na współczesne, dynamicznie zmieniające się trendy globalizującego się świata.

Wielofunkcyjne skanery 3D do skanowania stacjonarnego lub ręcznego

Ręczny laserowy skaner 3D klasy metrologicznej

Laserowy mobilny skaner 3D na niebieskie światło

Laserowy mobilny skaner 3D na czerwone światło

Ręczny laserowy skaner 3D z trackerem
Dokładność do 0,03mm

Skaner 3D do stacjonarnego skanowania małych obiektów.

Przemysłowe skanery 3D przeznaczone do najbardziej wymagających branż

Skanery 3D biurowe i domowe

Skanery 3D z serii EinScan tworzą nową generację wielofunkcyjnych skanerów 3D. Te szybkie urządzenia zapewniają nowoczesną technologię, dzięki której uzyskasz spójne i wysokiej jakości efekty. Skanery 3D z tej grupy wyróżniają się niesamowitą uniwersalnością zastosowania. Umożliwiają m.in. bezpośrednie skanowanie ludzkiego ciała oraz przedmiotów powszechnego zastosowania. Często są wykorzystywane także w celach edukacyjnych.
Poniższe skanery 3D dzięki prostocie użytkowania oraz bardzo atrakcyjnej cenie są świetnym wyborem dla osób chcących wejść w świat technologii 3D.

Wielofunkcyjne skanery 3D do skanowania stacjonarnego i ręcznego

Ręczny, niedrogi skaner 3D do obiektów średnich i dużych

Skaner do użytku domowego lub skanowania małych obiektów

Skaner do użytku domowego lub skanowania małych obiektów

Skanery 3D do budynków i dużych obiektów

Skanery 3D Faro Focus zostały zaprojektowane do skanowania 3D dużych powierzchni i obiektów. Umożliwiają skanowanie zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Te zaawansowane technologicznie urządzenia pozwalają na skanowanie w pełnym kolorze z prędkością do 2 000 000 pkt/s, gdzie zasięg skanu to nawet 350 m. Skanery 3D Faro Focus pozwalają w ciągu kilku godzin przenieść duży budynek do świata cyfrowego z precyzją nawet 1 mm.

Skanery 3D FARO Focus zostały opracowanie specjalnie z myślą o pomiarach w takich branżach jak architektura, inżynieria, geodezja, budownictwo, bezpieczeństwo publiczne i kryminalistyka.

Skaner wielkopowierzchniowy
Dokładność 1mm
Zasięg skanowania do 350m

Skanery 3D stomatologiczne

Skanery 3D DOF to dedykowane urządzenia dla stomatologów oraz protetyków. Urządzenia DOF kupują prywatne gabinety dentystyczne, jak i duże kliniki a ich dokładność to 10 µm. Skanery wyposażone są w oprogramowanie ScanApp, dzięki czemu szybkie uzyskanie modeli 3D jest proste i nie wymaga zaawansowanych umiejętności.

Precyzyjne skanowanie
w przystępnej cenie

Kompaktowy skaner 3D
dla stomatologii

Stomatologia cyforwa
z ultra-precyzyjnym skanerem 3D

Skanery 3D ortopedyczne

RS Scan, to producent profesjonalnych, ortopedycznych skanerów 3D. Z urządzeń pomiarowych korzystają placówki medyczne, gabinety fizjoterapeutów oraz pracownie ortopedyczne. Urządzenie pozwala zeskanować z wysoką dokładnością stopę lub buta, wkładkę czy inne tego typu obiekty.

Skaner 3D dla przemyslu i medycyny

Skanery 3D - dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

największy wybór skanerów 3D w Polsce

gwarancja realizowana przez autoryzowany serwis

najwyższej jakości sprzęt z oficjalnej dystrybucji

pełne wsparcie techniczne oraz szkolenia

możliwość leasingu skanerów 3D na wygodnych warunkach

wygodny i szybki sposób realizacji zamówienia

Jeżeli nie wiesz, który skaner 3D będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami i umów się na darmową prezentację urządzeń. Pokażemy Ci najlepsze skanery 3D dostosowane do Twoich potrzeb

Skanery 3D – najważniejsze zdobycze rewolucji technologicznej

Skanery 3D pozwalają na stworzenie tzw. „cyfrowego bliźniaka” dowolnego obiektu. Ich działanie przyrównać możemy do funkcjonowania zwykłych skanerów, które w wyniku procesu skanowania przenoszą obraz fizyczny do formy cyfrowej. W przypadku skanerów 3D otrzymujemy trójwymiarowy, cyfrowy zapis informacji o obiekcie. Stworzenie wirtualnego odzwierciedlenia cech fizycznych przedmiotu naszych działań, daje nam całościowy ogląd na szanse i ograniczenia z nim związane, a także pozwala prognozować dla niego możliwe scenariusze. Skanery 3D możemy więc porównać do nośników przejścia obiektów fizycznych do rzeczywistości cyfrowej. Gdy dysponujemy już cyfrowym zapisem informacji o obiekcie, który uzyskaliśmy w procesie skanowania 3D to przy użyciu właściwego do tego celu oprogramowania, w zależności od naszych potrzeb mamy następujące możliwości:

 • możemy przeprowadzić kontrolę jakości zeskanowanego produktu
 • wyznaczyć kierunki modernizacji i rozwoju produktu czy obiektu
 • zbadać niewielkie elementy i detale, a także osadzić je w kontekście całego obiektu
 • wykorzystać skan do odczytania logik i zależności w funkcjonowaniu obiektu
 • wykorzystać informacje do stworzenia nowych produktów (np. protezy)

Materiał, jaki uzyskujemy z procesów wykonanych z wykorzystaniem skanerów 3D to skarbnica wiedzy o obiekcie. Po odtworzeniu skanu 3D we właściwym oprogramowaniu, dysponujemy pełną dokumentacją i skanem 3D, możemy odbyć wirtualny spacer – w przypadku obiektów – i przeprowadzić w wersji cyfrowej wszystkie eksperymenty i analizy, które wykonane na „żywym organizmie” generowałyby ogromne ryzyko niepowodzenia. Nieudane próby wprowadzania innowacji w produktach i obiektach bez wcześniejszej możliwości zasymulowania tego procesu w wirtualnej rzeczywistości wiąże się z koniecznością poniesienia bardzo wysokich kosztów.

Zastosowanie skanerów 3D

Skan 3D daje nam kompleksowy zbiór informacji o obiekcie, pozwala na sprawdzanie potencjalnych scenariuszy w bezpiecznych warunkach, a na jego podstawie możemy tworzyć precyzyjne rozwiązania i udoskonalać nasze produkty. Trójwymiarowe modele 3D znajdują zastosowanie w niemalże każdej branży, w której potrzebne są nam szczegółowe informacje o obiektach i produktach. Ze zdobyczy technologii w postaci skanerów 3D korzysta już stomatologia, budownictwo i medycyna, a także szeroko-pojęty przemysł. Tworzenie protez ortopedycznych, protez zębów, przeprowadzanie inwentaryzacji 3D budynków, obiektów i zabytków, przeprowadzanie kontroli jakości, opracowywanie rozwiązań dla lotnictwa, motoryzacji i transportu i oczywiście dla produkcji maszyn – wszystkie te zaawansowane procesy stały się mniej czasochłonne, generują też dużo mniej kosztów, od kiedy na szerszą skalę zaczęto w nich wykorzystywać skanery 3D.

Skanery 3D - technologie skanowania

Skanery 3D działają w kilku różnych technologiach, a najważniejsze z nich to technologia laserowa oraz światła strukturalnego. Podstawową różnicą jest rodzaj światła, jaki używany jest do zbierania informacji na temat danego modelu za pomocą skanera 3D. Każdy z tych systemów ma mocne i słabe strony, a technologia dopasowana musi być do konkretnego wykorzystania.
Skanery 3D laserowe bazują na wiązkach lasera, które wysyłane przez skaner załamują się na skanowanym obiekcie, a urządzenie mierzy załamanie promieni i ich odległość do obiektu. Wykorzystując te dane oprogramowanie buduje model 3D skanowanego obiektu. Skanery 3D działające w technologii światła strukturalnego emitują linie światła np. białe, niebieskie, zielone, które padają na skanowany obiekt i zmieniają swoje położenie. Następnie zamontowane kamery rejestrują przerwy pomiędzy liniami i na tej podstawie tworzony jest model 3D.
Wybór najodpowiedniejszego skanera 3D dostosowanego do indywidualnych potrzeb, pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale pieniądze. Jest to bardzo ważna decyzja, dlatego warto ściśle sprecyzować swoje wymagania przed dokonaniem zakupu.

Jak znaleźć rozwiązanie „skrojone” na miarę naszych potrzeb?

Wybór skanerów 3D, którymi posłużymy się w danym projekcie jest ściśle związany  ze specyfiką skanowanych obiektów, produktów czy pomieszczeń, którym w danym momencie poświęcamy naszą uwagę. Dla niektórych realizacji doskonale sprawdzą się skanery 3D ręczne, w innym przypadku stacjonarne. Rozstrzygać możemy też pomiędzy skanerami światła strukturalnego i laserowymi. Pomoc w doborze odpowiedniego rozwiązania najlepiej powierzyć w ręce specjalistów. Aby sprostać wysokim wymaganiom naszym Klientom, posiadamy największą w Polsce ofertę skanerów 3D, a także kadrę wykwalifikowanych specjalistów, których długoletnie doświadczenie daje klientom gwarancję trafionego zakupu i wyboru optymalnego rozwiązania. Śmiało możemy więc przyjąć, że profesjonalnie poprowadzona inwestycja w skanery 3D  to inwestycja w przyszłość, a przede wszystkim gwarancja optymalizacji pracy oraz kosztów.

Masz pytania dotyczące skanerów 3D? Napisz, jak możemy Ci pomóc.

info@vpi-polska.pl | +48 12 222 00 50


  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę VPI Polska z siedzibą w Krakowie przy ul. Ciepłowniczej 23 w celu przedstawienia informacji handlowych telefonicznie, e-mailowo lub poprzez newsletter

  Polityka prywatności dostępna tutaj  Darmowy e-book, który powinien przeczytać każdy przed zakupem skanera 3D.

  Pobierz e-book i uniknij najgorszych błędów podczas wyboru urządzenia.