Skanery 3D​

Profesjonalne urządzenia
do digitalizacji 3D

 • wysoka precyzja pomiaru
 • prostota obsługi
 • wszechstronne zastosowanie

Jesteś w odpowiednim miejscu. Oferujemy największy wybór skanerów 3D w Polsce do wszelkich zastosowań

Jesteś w odpowiednim miejscu. Oferujemy największy wybór skanerów 3D w Polsce do wszelkich zastosowań

Oferujemy skanery 3D znanej marki Shining 3D do zastosowań w przemyśle z precyzją nawet 0,005mm. Zaprojektowane zostały w celu dokładnego i szybkiego pomiaru danych do modelu 3D. Do obróbki zeskanowanych modeli 3D służy dedykowane, intuicyjne oprogramowanie, które jest oferowane w zestawie ze skanerem 3D. W naszej różnorodnej ofercie znajdują się skanery 3D stacjonarne, ręczne oraz hybrydowe, światła strukturalnego i laserowe. Dzięki temu, że jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem marki Shining3D, możemy zapewnić naszym Klientom bardzo dobre ceny, co przy dzisiejszej konkurencji na rynku jest równie ważne, jak jakość oferowanych produktów, obsługa po sprzedażowa, szybka dostawa oraz wdrożenie skanera 3D.

Przemysł transportowy, motoryzacyjny, lotniczy czy kontroli jakości – w każdej z tych gałęzi swoje zastosowanie znalazły skanery 3D, które zrewolucjonizowały sposób pomiaru danych. Wszechstronność, prędkość i dokładność w połączeniu z prostym w obsłudze interfejsem to najważniejsze czynniki, które świadczą o wciąż rosnącej użyteczności skanerów na całym świecie. Przemysłowe skanery 3D wykorzystują potencjał sztucznej inteligencji, dzięki czemu masz gwarancję, że korzystasz z rozwiązań o najwyższym zaawansowaniu technologicznym, które są odpowiedzią na współczesne, dynamicznie zmieniające się trendy globalizującego się świata.

Wielofunkcyjny skaner 3D do skanowania stacjonarnego lub ręcznego

Wielofunkcyjny skaner 3D do szybkiego skanowania stacjonarnego lub ręcznego

Ręczny laserowy skaner 3D klasy metrologicznej

Ręczny laserowy skaner 3D klasy metrologicznej z wbudowaną fotogrametrią

Laserowy mobilny skaner 3D na niebieskie światło

Profesjonalny skaner 3D dla wielu branż z regulowanym zakresem skanowania

Ręczny laserowy skaner 3D z trackerem
Dokładność do 0,03mm

Skaner 3D do stacjonarnego skanowania małych obiektów

Przemysłowy skaner 3D przeznaczony do najbardziej wymagających branż

Laserowy mobilny skaner 3D na czerwone światło

Skanery 3D z serii EinScan tworzą nową generację wielofunkcyjnych skanerów 3D. Te szybkie urządzenia zapewniają nowoczesną technologię, dzięki której uzyskasz spójne i wysokiej jakości efekty. Skanery 3D z tej grupy wyróżniają się niesamowitą uniwersalnością zastosowania. Umożliwiają m.in. bezpośrednie skanowanie ludzkiego ciała oraz przedmiotów powszechnego zastosowania. Często są wykorzystywane także w celach edukacyjnych.
Poniższe skanery 3D dzięki prostocie użytkowania oraz bardzo atrakcyjnej cenie są świetnym wyborem dla osób chcących wejść w świat technologii 3D.

Wielofunkcyjny skaner 3D do skanowania stacjonarnego lub ręcznego

Wielofunkcyjny skaner 3D do skanowania stacjonarnego lub ręcznego

Profesjonalny skaner 3D dla wielu branż z regulowanym zakresem skanowania.

Ręczny, niedrogi skaner 3D do obiektów średnich i dużych

Ekonomiczny skaner 3D do użytku domowego i skanowania małych obiektów

Skaner do użytku domowego i skanowania małych obiektów

Skanery 3D Faro Focus zostały zaprojektowane do skanowania 3D dużych powierzchni i obiektów. Umożliwiają skanowanie zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Te zaawansowane technologicznie urządzenia pozwalają na skanowanie w pełnym kolorze z prędkością do 2 000 000 pkt/s, gdzie zasięg skanu to nawet 350 m. Skanery 3D Faro Focus pozwalają w ciągu kilku godzin przenieść duży budynek do świata cyfrowego z precyzją nawet 1 mm.

Skanery 3D FARO Focus zostały opracowanie specjalnie z myślą o pomiarach w takich branżach jak architektura, inżynieria, geodezja, budownictwo, bezpieczeństwo publiczne i kryminalistyka.

Skaner wielkopowierzchniowy
Dokładność 1mm
Zasięg skanowania do 350m

Skanery 3D DOF to dedykowane urządzenia dla stomatologów oraz protetyków. Urządzenia DOF kupują prywatne gabinety dentystyczne, jak i duże kliniki a ich dokładność to 10 µm. Skanery wyposażone są w oprogramowanie ScanApp, dzięki czemu szybkie uzyskanie modeli 3D jest proste i nie wymaga zaawansowanych umiejętności.

Precyzyjne skanowanie
w przystępnej cenie

Kompaktowy skaner 3D
dla stomatologii

Stomatologia cyforwa
z ultra-precyzyjnym skanerem 3D

RS Scan, to producent profesjonalnych, ortopedycznych skanerów 3D. Z urządzeń pomiarowych korzystają placówki medyczne, gabinety fizjoterapeutów oraz pracownie ortopedyczne. Urządzenie pozwala zeskanować z wysoką dokładnością stopę lub buta, wkładkę czy inne tego typu obiekty.

Skaner 3D dla przemyslu i medycyny

Nie wiesz, który skaner 3D będzie dla Ciebie najlepszy?

Napisz nam do czego chcesz wykorzystywać skaner 3D, a doradzimy najlepsze rozwiązanie

Umów się na prezentację urządzeń. Pokażemy Ci najlepsze skanery 3D dostosowane do Twoich potrzeb

Skanery 3D - dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Największy wybór skanerów 3D
w Polsce

Gwarancja realizowana przez autoryzowany serwis

Profesjonalny sprzęt z oficjalnej dystrybucji

Pełne wsparcie techniczne oraz szkolenia

Możliwość leasingu skanerów 3D na wygodnych warunkach

Wygodny i szybki sposób realizacji zamówienia

Certyfikat Złotego Eksperta skanerów 3D EinScan​

Kompleksowa wiedza na temat oferowanych rozwiązań i skanerów 3D to dla nas podstawa. Od lat domeną VPI Polska jest pełne wsparcie techniczne oraz profesjonalna obsługa sprzedażowa i posprzedażowa. Potwierdza to przyznany przez Shining 3D certyfikat Złotego Eksperta EinScan.

Skanery 3D – najważniejsze zdobycze rewolucji technologicznej

Skanery 3D pozwalają na stworzenie tzw. „cyfrowego bliźniaka” dowolnego obiektu. Ich działanie przyrównać możemy do funkcjonowania zwykłych skanerów, które w wyniku procesu skanowania przenoszą obraz fizyczny do formy cyfrowej. W przypadku skanerów 3D otrzymujemy trójwymiarowy, cyfrowy zapis informacji o obiekcie. Stworzenie wirtualnego odzwierciedlenia cech fizycznych przedmiotu naszych działań, daje nam całościowy ogląd na szanse i ograniczenia z nim związane, a także pozwala prognozować dla niego możliwe scenariusze. Skanery 3D możemy więc porównać do nośników przejścia obiektów fizycznych do rzeczywistości cyfrowej. Gdy dysponujemy już cyfrowym zapisem informacji o obiekcie, który uzyskaliśmy w procesie skanowania 3D to przy użyciu właściwego do tego celu oprogramowania, w zależności od naszych potrzeb mamy następujące możliwości:

 • możemy przeprowadzić kontrolę jakości zeskanowanego produktu
 • wyznaczyć kierunki modernizacji i rozwoju produktu czy obiektu
 • zbadać niewielkie elementy i detale, a także osadzić je w kontekście całego obiektu
 • wykorzystać skan do odczytania logik i zależności w funkcjonowaniu obiektu
 • wykorzystać informacje do stworzenia nowych produktów (np. protezy)

Materiał, jaki uzyskujemy z procesów wykonanych z wykorzystaniem skanerów 3D to skarbnica wiedzy o obiekcie. Po odtworzeniu skanu 3D we właściwym oprogramowaniu, dysponujemy pełną dokumentacją i skanem 3D, możemy odbyć wirtualny spacer – w przypadku obiektów – i przeprowadzić w wersji cyfrowej wszystkie eksperymenty i analizy, które wykonane na „żywym organizmie” generowałyby ogromne ryzyko niepowodzenia. Nieudane próby wprowadzania innowacji w produktach i obiektach bez wcześniejszej możliwości zasymulowania tego procesu w wirtualnej rzeczywistości wiąże się z koniecznością poniesienia bardzo wysokich kosztów.

Zastosowanie skanerów 3D

Skan 3D daje nam kompleksowy zbiór informacji o obiekcie, pozwala na sprawdzanie potencjalnych scenariuszy w bezpiecznych warunkach, a na jego podstawie możemy tworzyć precyzyjne rozwiązania i udoskonalać nasze produkty. Trójwymiarowe modele 3D znajdują zastosowanie w niemalże każdej branży, w której potrzebne są nam szczegółowe informacje o obiektach i produktach. Ze zdobyczy technologii w postaci skanerów 3D korzysta już stomatologia, budownictwo i medycyna, a także szeroko-pojęty przemysł. Tworzenie protez ortopedycznych, protez zębów, przeprowadzanie inwentaryzacji 3D budynków, obiektów i zabytków, przeprowadzanie kontroli jakości, opracowywanie rozwiązań dla lotnictwa, motoryzacji i transportu i oczywiście dla produkcji maszyn – wszystkie te zaawansowane procesy stały się mniej czasochłonne, generują też dużo mniej kosztów, od kiedy na szerszą skalę zaczęto w nich wykorzystywać skanery 3D.

Skanery 3D - technologie skanowania

Skanery 3D działają w kilku różnych technologiach, a najważniejsze z nich to technologia laserowa oraz światła strukturalnego. Podstawową różnicą jest rodzaj światła, jaki używany jest do zbierania informacji na temat danego modelu za pomocą skanera 3D. Każdy z tych systemów ma mocne i słabe strony, a technologia dopasowana musi być do konkretnego wykorzystania.
Skanery 3D laserowe bazują na wiązkach lasera, które wysyłane przez skaner załamują się na skanowanym obiekcie, a urządzenie mierzy załamanie promieni i ich odległość do obiektu. Wykorzystując te dane oprogramowanie buduje model 3D skanowanego obiektu. Skanery 3D działające w technologii światła strukturalnego emitują linie światła np. białe, niebieskie, zielone, które padają na skanowany obiekt i zmieniają swoje położenie. Następnie zamontowane kamery rejestrują przerwy pomiędzy liniami i na tej podstawie tworzony jest model 3D.
Wybór najodpowiedniejszego skanera 3D dostosowanego do indywidualnych potrzeb, pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale pieniądze. Jest to bardzo ważna decyzja, dlatego warto ściśle sprecyzować swoje wymagania przed dokonaniem zakupu.

Dobór rodzaju skanera 3D do skanowanych obiektów

Dobór odpowiedniego rodzaju skanera 3D do gabarytów digitalizowanego obiektu jest niezwykle istotny. Skanery 3D dzieli się na:

To urządzenia przeznaczone głównie do skanowania obiektów niewielkich (np. do 30 cm). Najczęściej wyposażone są w stolik obrotowy, który automatycznie obraca skanowany model. Skanery 3D stacjonarne wykorzystywane są także do skanowania średnich obiektów, ale wymagają wówczas przestawiania. Jest to dość pracochłonne zajęcie i z tego względu dla szybkiego skanowania obiektów dużych (np. kilka metrów) zaleca się używanie ręcznych skanerów 3D, które są lekkie i poręczne, dzięki czemu praca z nimi jest szybka i wygodna.

Najczęściej są wykorzystywane do skanowania większych obiektów jak np. samochód. Operator urządzenia trzyma w ręku skaner 3D i kieruje strumień światła na skanowany przedmiot, a oprogramowanie automatycznie łączy skany i tworzy model 3D.  Aby skany te zostały prawidłowo połączone wykorzystuje się najczęściej markery. to małe okrągłe znaczniki, które nakleja się na skanowany obiekt, aby skaner 3D znalazł punkty referencyjne na jego powierzchni. Z ich pomocą następuje połączenie skanów.

Pozwalają na skanowanie w trybie ręcznym oraz stacjonarnym. Skan stacjonarny umożliwia szybkie i dokładniejsze skanowanie obiektów mniejszych obiektów, a ręczny wykorzystuje się do skanowania większych elementów. Skanery 3D, które łączą w sobie obie te możliwości pozwalają na szerszy wachlarz możliwości ich wykorzystania.

Jak znaleźć rozwiązanie „skrojone” na miarę naszych potrzeb?

Wybór skanerów 3D, którymi posłużymy się w danym projekcie jest ściśle związany  ze specyfiką skanowanych obiektów, produktów czy pomieszczeń, którym w danym momencie poświęcamy naszą uwagę. Dla niektórych realizacji doskonale sprawdzą się skanery 3D ręczne, w innym przypadku stacjonarne. Rozstrzygać możemy też pomiędzy skanerami światła strukturalnego i laserowymi. Pomoc w doborze odpowiedniego rozwiązania najlepiej powierzyć w ręce specjalistów. Aby sprostać wysokim wymaganiom naszym Klientom, posiadamy największą w Polsce ofertę skanerów 3D, a także kadrę wykwalifikowanych specjalistów, których długoletnie doświadczenie daje klientom gwarancję trafionego zakupu i wyboru optymalnego rozwiązania. Śmiało możemy więc przyjąć, że profesjonalnie poprowadzona inwestycja w skanery 3D  to inwestycja w przyszłość, a przede wszystkim gwarancja optymalizacji pracy oraz kosztów.

Dlaczego warto kupić skaner 3D?

Szerokie zastosowanie
Od wielu lat skanery 3D skutecznie wykorzystywane są w takich branżach jak: przemysł, budownictwo, inżynieria, automotive, mechanika precyzyjna oraz medycyna.

Najwyższa precyzja
Skanery 3D pozwalają przechwycić wymiary obiektu w kilka sekund z precyzją nieosiągalną dla ręcznych metod pomiarowych.

Oszczędności
Wykorzystanie skanerów 3D zmniejsza koszty i czas potrzebny na wytwarzanie produktów. Przekłada się to z kolei na szybki zwrot kosztów zakupu skanera 3D.

Wygoda
Skanery 3D pozwalają na bezproblemową digitalizację obiektów o dużych rozmiarach, a także tych o skomplikowanej geometrii.

Kontrola jakości
Dzięki wykorzystaniu skanerów 3D można szybko sprawdzić, czy przedmiot został wykonany zgodnie z założeniami, a jeśli nie, to w których miejscach występują odchylenia i jaka jest skala problemu.

Większa elastyczność
Procesy skanowania 3D pozwalają na eksperymentowanie z różnymi iteracjami projektu prototypu lub rzeczywistego produktu.

Chcesz otrzymać ofertę? Masz pytania dotyczące skanerów 3D?
Napisz, jak możemy Ci pomóc.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę VPI Polska z siedzibą w Krakowie przy ul. Ciepłowniczej 23 w celu przedstawienia informacji handlowych telefonicznie, e-mailowo lub poprzez newsletter

  Polityka prywatności dostępna tutaj  Darmowy e-book, który powinien przeczytać każdy przed zakupem skanera 3D.

  Pobierz e-book i uniknij najgorszych błędów podczas wyboru urządzenia.