Skanery 3D

Profesjonalne urządzenia do digitalizacji 3D

Skanery 3D ręczne i stacjonarne,
światła strukturalnego oraz laserowe

 • wysoka precyzja pomiaru
 • prostota obsługi
 • wszechstronne zastosowanie

Jesteś w odpowiednim miejscu. Oferujemy największy wybór skanerów 3D w Polsce.

Skanery 3D przemysłowe

Oferujemy skanery 3D znanej marki Shining 3D do zastosowań w przemyśle z precyzją nawet 0,005mm. Urządzenia świetnie sprawdzają się między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, transportowym, lotniczym, produkcji maszyn oraz kontroli jakości. Zaprojektowane zostały w celu dokładnego i szybkiego pomiaru danych do modelu 3D.
Do obróbki zeskanowanych modeli 3D służy dedykowane, intuicyjne oprogramowanie, które jest oferowane w zestawie ze skanerem 3D. Dzięki prędkości, dokładności oraz wszechstronności skanerów 3D obserwujemy ciągły wzrost zastosowań tych urządzeń w wielu gałęziach przemysłu na całym świecie.
W naszej różnorodnej ofercie znajdują się skanery 3D stacjonarne, ręczne oraz hybrydowe, światła strukturalnego i laserowe. Jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem marki Shining 3D w Polsce.

scan_model

Wielofunkcyjne skanery 3D do skanowania stacjonarnego lub ręcznego

Ręczny laserowy skaner 3D klasy metrologicznej

Laserowy mobilny skaner 3D na niebieskie światło

Laserowy mobilny skaner 3D na czerwone światło

Ręczny laserowy skaner 3D z trackerem
Dokładność do 0,03mm

Skaner 3D do stacjonarnego skanowania małych obiektów.

Przemysłowe skanery 3D przeznaczone do najbardziej wymagających branż

Skanery 3D do budynków i dużych obiektów

Skanery laserowe FARO Focus 3D zostały opracowanie specjalnie z myślą o pomiarach w takich branżach jak architektura, inżynieria, geodezja, budownictwo, bezpieczeństwo publiczne i kryminalistyka. Wszystkie urządzenia rejestrują dane ze świata rzeczywistego i zapisują je w formie cyfrowej w celu dostarczenia informacji służących analizom, współpracy i zwiększeniu efektywności procesu decyzyjnego. Umożliwia to utrzymywanie oraz doskonalenie ogólnej jakości projektów i produktów.

skanowanie 3d architektura

Skaner wielkopowierzchniowy
Dokładność 1mm
Zasięg skanowania do 350m

Skanery 3D biurowe i domowe

Skanery 3D z serii EinScan tworzą nową generację wielofunkcyjnych skanerów 3D. Te szybkie i proste w obsłudze urządzenia zapewniają nowoczesną technologię, dzięki której uzyskasz spójne i najwyższej jakości efekty. Skanery 3D z tej grupy wyróżniają się niezwykłą uniwersalnością oraz bardzo atrakcyjną ceną. Umożliwiają m.in. bezpośrednie skanowanie ludzkiego ciała oraz przedmiotów powszechnego zastosowania.

skanery 3d biurowe

Wielofunkcyjne skanery 3D do skanowania stacjonarnego i ręcznego

Ręczny, niedrogi skaner 3D do obiektów średnich i dużych

Skaner do użytku domowego lub skanowania małych obiektów

Skaner do użytku domowego lub skanowania małych obiektów

Skanery 3D stomatologiczne

Skanery 3D DOF to dedykowane urządzenia dla stomatologów oraz protetyków. Urządzenia DOF kupują prywatne gabinety dentystyczne, jak i duże kliniki a ich dokładność to 10 µm. Skanery wyposażone są w oprogramowanie ScanApp, dzięki czemu szybkie uzyskanie modeli 3D jest proste i nie wymaga zaawansowanych umiejętności.

skan 3d stomatologia

Precyzyjne skanowanie
w przystępnej cenie

Kompaktowy skaner 3D
dla stomatologii

Stomatologia cyforwa
z ultra-precyzyjnym skanerem 3D

Skanery 3D ortopedyczne

Producent profesjonalnych, ortopedycznych skanerów 3D. Z urządzeń pomiarowych korzystają placówki medyczne, gabinety fizjoterapeutów oraz pracownie ortopedyczne. Urządzenie pozwala zeskanować z wysoką dokładnością stopę lub buta, wkładkę czy inne tego typu obiekty.

skan 3d stopy

Skaner 3D dla przemyslu i medycyny

Kupując skaner 3D w naszej firmie, otrzymujesz pełne wsparcie techniczne i pomoc. Nasz dział techniczny rozwiąże problemy oraz w szczegółach wytłumaczy, jak działają nasze urządzenia. Przeprowadzimy potrzebne szkolenia i wprowadzimy w działanie skanera 3D.

wsparcie techniczne

Jeżeli nie wiesz, który skaner 3D będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami i umów się na darmową prezentację urządzeń. Pokażemy Ci najlepsze urządzenia dostosowane do Twoich potrzeb

Skanery 3D – najważniejsze zdobycze rewolucji technologicznej

Skanery 3D pozwalają na stworzenie tzw. „cyfrowego bliźniaka” dowolnego obiektu. Ich działanie przyrównać możemy do funkcjonowania zwykłych skanerów, które w wyniku procesu skanowania przenoszą obraz fizyczny do formy cyfrowej. W przypadku skanerów 3D otrzymujemy trójwymiarowy, cyfrowy zapis informacji o obiekcie. Stworzenie wirtualnego odzwierciedlenia cech fizycznych przedmiotu naszych działań, daje nam całościowy ogląd na szanse i ograniczenia z nim związane, a także pozwala prognozować dla niego możliwe scenariusze. Skanery 3D możemy więc porównać do nośników przejścia obiektów fizycznych do rzeczywistości cyfrowej. Gdy dysponujemy już cyfrowym zapisem informacji o obiekcie, który uzyskaliśmy w procesie skanowania 3D to przy użyciu właściwego do tego celu oprogramowania, w zależności od naszych potrzeb mamy następujące możliwości:

 • możemy przeprowadzić kontrolę jakości zeskanowanego produktu
 • wyznaczyć kierunki modernizacji i rozwoju produktu czy obiektu
 • zbadać niewielkie elementy i detale, a także osadzić je w kontekście całego obiektu
 • wykorzystać skan do odczytania logik i zależności w funkcjonowaniu obiektu
 • wykorzystać informacje do stworzenia nowych produktów (np. protezy)

Materiał, jaki uzyskujemy z procesów wykonanych z wykorzystaniem skanerów 3D to skarbnica wiedzy o obiekcie. Po odtworzeniu skanu 3D we właściwym oprogramowaniu, dysponujemy pełną dokumentacją i skanem 3D, możemy odbyć wirtualny spacer – w przypadku obiektów – i przeprowadzić w wersji cyfrowej wszystkie eksperymenty i analizy, które wykonane na „żywym organizmie” generowałyby ogromne ryzyko niepowodzenia. Nieudane próby wprowadzania innowacji w produktach i obiektach bez wcześniejszej możliwości zasymulowania tego procesu w wirtualnej rzeczywistości wiąże się z koniecznością poniesienia bardzo wysokich kosztów.

Zastosowanie skanerów 3D

Skan 3D daje nam kompleksowy zbiór informacji o obiekcie, pozwala na sprawdzanie potencjalnych scenariuszy w bezpiecznych warunkach, a na jego podstawie możemy tworzyć precyzyjne rozwiązania i udoskonalać nasze produkty. Trójwymiarowe modele 3D znajdują zastosowanie w niemalże każdej branży, w której potrzebne są nam szczegółowe informacje o obiektach i produktach. Ze zdobyczy technologii w postaci skanerów 3D korzysta już stomatologia, budownictwo i medycyna, a także szeroko-pojęty przemysł. Tworzenie protez ortopedycznych, protez zębów, przeprowadzanie inwentaryzacji 3D budynków, obiektów i zabytków, przeprowadzanie kontroli jakości, opracowywanie rozwiązań dla lotnictwa, motoryzacji i transportu i oczywiście dla produkcji maszyn – wszystkie te zaawansowane procesy stały się mniej czasochłonne, generują też dużo mniej kosztów, od kiedy na szerszą skalę zaczęto w nich wykorzystywać skanery 3D.

Jak znaleźć rozwiązanie „skrojone” na miarę naszych potrzeb?

Wybór skanerów 3D, którymi posłużymy się w danym projekcie jest ściśle związany  ze specyfiką skanowanych obiektów, produktów czy pomieszczeń, którym w danym momencie poświęcamy naszą uwagę. Dla niektórych realizacji doskonale sprawdzą się skanery ręczne, w innym przypadku stacjonarne. Rozstrzygać możemy też pomiędzy skanerami światła strukturalnego i laserowymi. Pomoc w doborze odpowiedniego rozwiązania najlepiej powierzyć w ręce specjalistów. Firma VPI Polska posiada największą w Polsce ofertę skanerów 3D, a także kadrę wykwalifikowanych specjalistów, których długoletnie doświadczenie daje klientom gwarancję trafionego zakupu i wyboru optymalnego rozwiązania. Śmiało możemy więc przyjąć, że profesjonalnie poprowadzona inwestycja w skanery 3D  to inwestycja w przyszłość, a przede wszystkim gwarancja optymalizacji pracy oraz kosztów.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zadzwoń lub napisz, jak możemy Ci pomóc.

info@vpi-polska.pl | +48 12 222 00 50


  Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy w celu przedstawienia oferty.

  Polityka prywatności dostępna tutaj  Darmowy e-book, który powinien przeczytać każdy przed zakupem skanera 3D.

  Pobierz e-book i uniknij najgorszych błędów podczas wyboru urządzenia.