Inwentaryzacja 3D hali produkcyjno-magazynowej

Skanowanie 3D hali przed remontem dachu

Drugi kwartał 2021 roku rozpoczął się dla nas ambitnym zleceniem skanowania dużego obiektu produkcyjno – magazynowego. Mieliśmy okazję przeprowadzić precyzyjne laserowe pomiary 3D w dużej hali o powierzchni 8 000 m2. Do skanowania 3D wykorzystaliśmy nowoczesny sprzęt, jakim jest skaner 3D Faro Focus.

Podczas realizacji usługi skaner 3D Faro Focus niezawodnie pracował w trudnych warunkach atmosferycznych. To między innymi dzięki temu, że skaner 3D jest odporny na takie trudności jak deszcz i wilgoć, zgodnie z normą IP 54.

Wykonanie usługi skanowania 3D hali


Architekt, który zdecydował się skorzystać z tej nowoczesnej i sprawnej metody pomiaru, potrzebował materiałów, które mógłby wykorzystać w oprogramowaniu CAD 2D. Mimo niesprzyjającej pogody cały proces skanowania 3D trwał dwa dni robocze. Na projekt obejmujący wnętrze pozostającej w użyciu i zagospodarowanej przestrzeni złożyły się 122 skany, połączone w oprogramowaniu SCENE w jedną chmurę punktów. Po opracowaniu chmury punktów przygotowaliśmy rastrowe ortowidoki dla wykreślenia dokładnych rzutów i przekrojów z dokładnością 1 mm. Dzięki tym precyzyjnym danym projektant będzie mógł bezbłędnie sporządzić nowy projekt dachu.

Zobacz video z realizacji usługi skanowania 3D hali

Korzyści z przeprowadzonej usługi skanowania 3D

Skanowanie 3D pozwoliło projektantowi zaoszczędzić żmudnych, samodzielnych i wymagających ręcznych pomiarów, obarczonych dużym prawdopodobieństwem pomyłki. Inwestor decydując się na metodę laserowego skanowania 3D oszczędził czas i zyskał kompleksowe opracowanie, zawierające dokładne pomiary całej hali. Pozwoli to na bezproblemowe przeprowadzenie planowanego remontu dachu, a także na analizę hali pod kątem wykonawstwa innych prac budowlanych, które mogą być przeprowadzenie w przyszłości.

Uzyskane skany 3D na potrzeby inwentaryzacji

Dowiedź się więcej na temat skanowania 3D wielkopowierzchniowego

Zobacz więcej

Masz pytania?

Wypełnij formularz lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym ekspertem od inwentaryzacji 3D

  Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy w celu przedstawienia oferty.

  Polityka prywatności dostępna tutaj

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]


  0 Points


  Facebook
  YouTube
  LinkedIn