Skanowanie laserowe 3D i inwentaryzacja opuszczonej kamienicy

Nadanie zaniedbanym, pozostającym w stanie ruiny obiektom nowej funkcji, to szansa na rewitalizację zdegradowanych obszarów współczesnych miast. Modernizacja, czy przebudowa jednego budynku często stanowi wstęp do globalnych działań dotyczących jego otoczenia, wpływając na zwrot pierwotnej inwestycji.

Wykonanie projektu architektonicznego, poprzedzającego takie działania wymaga dokładnej dokumentacji w postaci rzutów, przekrojów i elewacji lub modelu BIM. Każdy etap projektu, koncepcja, projekt budowlany, czy wykonawczy, wymaga rzetelnej dokumentacji, na podstawie której projektant będzie mógł zrealizować potrzeby Inwestora.

Skanowanie 3D opuszczonej kamienicy

Wykonanie usługi skanowania 3D opuszczonej kamienicy

Inwestor w przypadku tej kamienicy zdecydował się na przekazanie projektantowi dokumentacji sporządzonej na podstawie chmury punktów. Obiekt został zeskanowany przez przy użyciu urządzenia Faro Focus. Skanowanie 4-kondygnacyjnego obiektu o łącznej powierzchni użytkowej 1000 m2 zostało przeprowadzone z udziałem naszego jednego pracownika. Proces ten zajął 2 dni, uzyskaliśmy łącznie 200 skanów.

Zobacz video, jak przebiegał proces realizacji usługi skanowania 3D kamienicy

Na podstawie chmury punktów, czyli całościowych pomiarów obiektu sprawnie i bez dodatkowych weryfikacji w obiekcie wykonaliśmy rysunki czterech elewacji, dwóch przekrojów i czterech rzutów kondygnacji, gdzie każde pomieszczenie zostało odpowiednio ponumerowane, zmierzone pod kątem powierzchni i przedstawione w zestawieniu.

Uzyskane skany 3D na potrzeby inwentaryzacji

Skanowanie 3D to nowoczesna, sprawna, ale przede wszystkim pewna metoda wspomagająca proces projektowy. W opisanym przypadku otworzyła ona drogę do działań dających nowe życie opuszczonemu obiektowi i jego okolicy.


Projekt zrealizowany przy użyciu między innymi oprogramowania GstarCAD – https://gstarcad.pl/

Dowiedź się więcej na temat skanowania 3D wielkopowierzchniowego

Zobacz więcej

Masz pytania?

Wypełnij formularz lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym ekspertem od inwentaryzacji 3D

  Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy w celu przedstawienia oferty.

  Polityka prywatności dostępna tutaj

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]


  0 Points


  Facebook
  YouTube
  LinkedIn