Skanowanie 3D kościoła

Laserowe skanowanie 3D Kościoła p.w. Św Anny w Miszewie Murowanym

Przed przystąpieniem do planowania prac remontowych Inwestor zdecydował się na wykonanie laserowej inwentaryzacji obiektu. Celem jej przeprowadzenia było pozyskanie rzetelnych wymiarów i kształtów bryły kościoła i wykonanie na jej podstawie podkładów do przygotowania dokumentacji umożliwiającej prace remontowe.

skanowanie 3D kościoła

Skanowany obiekt to kościół p.w. Św. Anny w Miszewie Murowanym, którego początki są datowane na pierwszą połowę XV wieku. Zbudowany ówcześnie w stylu gotyckim ze sklepieniem nawy głównej wspartym na kolumnie. Uległ pożarowi i został przebudowany w wieku XVIII, sklepienie zamieniono na kopułę, a wnętrza wykonano w stylu barokowo – klasycystycznym.

Skanowanie całego obiektu trwało niecałe 8 godzin. W tym czasie pracownik wykonał pomiary wewnątrz i na zewnątrz budynku. Zgromadzono kilkadziesiąt skanów, których połączenie i eksport do tworzenia podkładów wykonano w biurze w ciągu dnia po zakończeniu prac w terenie.


Zobacz filmik z realizacji usługi skanowania 3D kościoła

Metoda skanowania laserowego 3D z zastosowaniem skanera FARO Focus o dokładności pomiaru do 1mm pozwoliła na pozyskanie całościowych danych na temat złożonej bryły kościoła i stanowi archiwalny zapis jego konstrukcji i wyposażenia wnętrz.

Dowiedź się więcej na temat skanowania 3D wielkopowierzchniowego

Zobacz więcej

Masz pytania?

Wypełnij formularz lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym ekspertem od inwentaryzacji 3D

Kacper Trzmiel

  Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy w celu przedstawienia oferty.

  Polityka prywatności dostępna tutaj

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]


  0 Points


  Facebook
  YouTube
  LinkedIn