Znajdziesz tutaj opisy ostatnio przeprowadzonych inwentaryzacji 3D, ciekawe artykuły na temat skanowania 3D dużych powierzchni oraz darmowe materiały szkoleniowe.
W przypadku tego obiektu niezbędne było odtworzenie jego frontowej elewacji po przebudowie. Projektant, który podjął się tego wyzwania słusznie postawił na laserowe skanowanie 3D.
Dla zleceniodawcy wykonaliśmy usługę skanowania 3D obiektu produkcyjno – magazynowego o powierzchni 8 000 m2. Do inwentaryzacji 3D został wykorzystany skaner 3D Faro Focus.
Metoda laserowego skanowania 3D obiektów staje się coraz bardziej powszechna. Jednak czy jest to odpowiednie rozwiązanie także dla naszych domów czy mieszkań?
Inwentaryzacja 3D zabytków jest coraz częściej wykorzystywana w celu zachowania dziedzictwa kultury. W tym artykule opisujemy naszą realizację inwentaryzacji dworku.
Wraz z rozwojem technologicznym branże takie jak architektura, inżynieria i budownictwo wchodzą w 4 rewolucję przemysłową. Jedną z technologii, która szczególnie przyczynia się do tego rozwoju jest skanowanie laserowe 3D.
Obiekty zabytkowe, bardzo często nie posiadają dokumentacji lub też jest ona mocno nieaktualna. W takich przypadkach coraz częściej wykorzystuje się nowoczesną technologię, jaką jest skanowanie 3D wielkopowierzchniowe.
Firma Rithm zajmująca się implementacją nowych technologii w budownictwie wdrożyła u swojego klienta skaner FARO Focus. Jednym ze sposobów wykorzystania skanera była kontrola procesu wylewania płyty w czasie rzeczywistym.
Przedsiębiorstwo Inobatec, działające w branży geodezyjno-pomiarowej, chciało poszerzyć zakres swoich usług, dotrzeć do dużych projektów, a tym samym zwiększyć zyski. W tym celu Inobatec zakupił skaner laserowy 3D.