logo DOF

Ultra-precyzyjny skaner 3D stomatologiczny FREEDOM

 • Podwójna kamera 2.0 MP
 • Skanowanie wielu modeli jednocześnie
 • Szybka prędkość skanowania
Skaner 3D Freedom

Skaner 3D do zastosowań w stomatologii​

Skanery 3D Freedom HD i Freedom UHD to najszybsze i najbardziej zaawansowane urządzenia znajdujące w naszej ofercie. Skanery cechują się ultraprecyzyjną dokładnością i odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów na cyfrowym modelu. Wysoką jakość pomiaru gwarantuje danych kamera o matrycy  2.0 MP oraz innowacyjna metoda skanowania Stable Scan Stage (SSS).

Innowacyjna technologia skanowania

Został zastosowany całkowicie unikalny system w porównaniu z innymi konwencjonalnymi metodami tego typu. Technologia Stable Scan Stage (SSS) wykorzystuje ruchomą jednostkę optyczną.

Szybka i wygodna obsługa

W konwencjonalnych skanerach konieczne jest mocowanie skanowanego obiektu na stałe do stolika roboczego. Wiąże się to z wydłużeniem procedury skanowania oraz zabrudzeniem skanowanych elementów.

Stabilny pomiar danych

Opatentowana metoda SSS z ruchomą jednostką optyczną pozwala kamerze oraz modułowi światła na obracanie się względem stołu roboczego, przez co skanowane obiekty pozostają stabilne.

Wyjątkowa oszczędność czasu​

Szybki proces skanowania nie jest jedyną korzyścią, dzięki której praca może okazać się jeszcze bardziej efektywna. Brak konieczności używania mas adhezyjnych również przyspiesza i ułatwia proces. Przy współpracy z 2.0MP  kamerami i USB 3.0 skaner Freedom HD może zaoferować wysoką jakość w niespotykanym dotąd czasie.

27"

pojedyńczy ząb

50"

pełny model

47"

siedem zębów

Poznaj skaner 3D DOF Freedom HD

Articulator Direct

Freedom HD jest w stanie odczytać okluzję bezpośrednio z artykulatora. Dzięki płytkom transferowym możliwe jest również umieszczenie modeli z artykulatora na stole roboczym i pobranie bezpośredniej orientacji do oprogramowania CAD.

Skaner 3D Freedom HD

Multi-die Scanning

Zwiększ efektywność pracy dzięki płytce Multi-die. Pozwala ona na skanowanie wielu mikromodeli jednocześnie, przyspieszając cały proces.

Implant Multi-die Scanning

Poza mikromodelami na płytce Multi-die możliwe jest skanowanie implantów. Dla zachowania najwyższej precyzji skanów najlepszym rozwiązaniem jest użycie specjalnego scan sprayu.

Skanowanie wycisku

Skanery 3D DOF doskonale nadają się do skanowania modeli gipsowych, ale są także zoptymalizowane do skanowania sylikonowych oraz alginatowych wycisków dentystycznych. Innowacyjny algorytm HSS pozwala na zeskanowanie powierzchni o trudnym dostępie, dzięki czemu otrzymujemy wyjątkowo precyzyjny model 3D.

Zastosowanie w ortodoncji

Skanery DOF zostały także zoptymalizowane pod kątem zastosowań ortodontycznych. Otrzymane dane, bez względu na to czy pochodzą ze skanu modelu czy wycisku, posiadają niezbędne funkcje pozwalające na późniejsze planowanie leczenia ortodontycznego.

Skanowanie linii ołówka

Nie wszystko może być cyfrowe. Bywa, że niezbędne jest poleganie na śladach ołówka ręcznie naszkicowanych na modelu. Skaner 3D Edge umożliwia przechwytywanie obrazu linii ołówka pozostawionych na modelu.

Skaner 3D Freedom

Dostępna jest także wersja UHD o wyższej rozdzielczości dzięki
zastosowaniu kamer 5.0 megapixeli

Skaner 3D Freedom

Specyfikacja techniczna skanera 3D Freedom HD

Dokładność:

 0,01mm

Źródło światła:

Białe światło LED

Technologia:

Światło strukturalne

Metoda skanowania:

Stable Scan Method

Podwójna kamera:

2.0 MP

Oprogramowanie: 

Otwarte kompatybilne z STL

Wymiary:

330x495x430mm

Waga:

 
17kg

Kolor:

biały, czarny

Dokładność:

 0,01mm

Źródło światła:

Białe światło LED

Technologia:

Światło strukturalne

Metoda skanowania:

Stable Scan Method

Podwójna kamera:

2.0 MP

Oprogramowanie: 

Otwarte kompatybilne z STL

Wymiary:

330x495x430mm

Waga:

 
17kg

Kolor:

biały, czarny

ScanApp

Dzięki oprogramowaniu ScanApp skanowanie przebiega w szybki i intuicyjny sposób. Bogata funkcjonalność aplikacji pozwala na dalszą obróbkę skanów, automatyczne uzupełnianie brakujących przestrzeni lub transfer do exocad jednym kliknięciem.

Zapytaj o ofertę tego skanera 3D

Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami bezpośrednio telefonicznie.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę VPI Polska z siedzibą w Krakowie przy ul. Ciepłowniczej 23 w celu przedstawienia informacji handlowych telefonicznie, e-mailowo lub poprzez newsletter

  Polityka prywatności dostępna tutaj

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]


  Facebook
  YouTube
  LinkedIn