Konserwacja statku ze skanerem 3D FreeScan UE

W przypadku konserwacji statków naprawa wewnętrznych elementów to trudny i złożony projekt. Ze względu na duże rozmiary i charakterystykę części, które zwykle są opracowywane na zamówienie, szybka replikacja wymaganych detali i przyspieszenie procesu konserwacji jest problemem, z którym regularnie spotyka się branża. W tym case study na przykładzie pompy wodnej doku przedstawiamy, w jaki sposób można precyzyjnie i skutecznie stawić czoła temu wyzwaniu, korzystając z technologii cyfrowej 3D.

Skaner 3D FreeScan UE

Dokująca pompa wody wymagająca naprawy: głównym zadaniem konserwacyjnym jest wykonanie dokładnej kopii oryginalnej części.

Tradycyjne metody konserwacji części okrętowych

  1. Ze względu na wysokie wymagania dotyczące przewodności, pompa wodna doku jest duża i ma zakrzywioną strukturę. Tradycyjne pomiary obejmują ręczne wymiarowanie pompy i cyfrowe modelowanie na podstawie wyników pomiarów. Praca ta jest ogromnym obciążeniem, dodatkowo nie na pewności, czy cyfrowy duplikat będzie precyzyjnie odtworzony.

  2. Inną powszechnie stosowaną metodą jest robienie dwuwymiarowych zdjęć i wykorzystywanie ich jako podstawy do cyfrowego modelowania części. Również ta metoda jest podatna na błędy i nie gwarantuje stworzenia precyzyjnej i niezawodnej repliki cyfrowej.

Pomiar części statku za pomocą skanera 3D

Precyzyjny laserowy skaner 3D FreeScan UE został wykorzystany do szybkiego skanowania pompy wodnej doku, aby stworzyć autentyczną cyfrową kopię obiektu. Dzięki stosunkowo regularnemu kształtowi pompy proces pozyskiwania danych był szybki i łatwy.

Czas skanowania 3D: 20 minut
Inżynieria odwrotna: 1 godzina

W ciągu niespełna półtorej godziny uzyskano kompletne i dokładne dane modelu CAD.

Skanowanie 3D FreeScan UE

Zrzut ekranu danych po zakończeniu procesu projektowania odwrotnego

Skanowanie 3D za pomocą FreeScan UE pozwiliło w stosunkowo krótkim czasie pozyskać dane 3D pompy wodnej doku w celu uzyskania wiarygodnych wyników kontroli i przyspieszenia całego procesu pracy.
Nieustający rozwój technologii sprawia, że w najbliższym czasie dostęp do precyzyjnych danych 3D może mieć kluczowe znaczenie dla szybkiej naprawy i kontroli komponentów.

Zalety skanera 3D FreeScan UE mające kluczowe znaczenie dla ustrawniania procesu pracy

1. Wysoka precyzja
Dokładność na poziomie 0,02 mm oraz stabilność powtarzalnych pomiarów pozwalają pozyskać szczegółowe i spójne dane do inżynierii odwrotnej i kontroli.

2. Przenośny i lekki
Struktura komponentów przemysłowych jest często bardzo złożona, dlatego tak ważna jest swoboda w manewrowaniu urządzeniem, którą zapewnia FreeScan UE.  Dodatkowo skaner 3D waży tylko 670 g, dzięki czemu obsługujący nie odczuwa zmęczenia wynikającego z długiego czasu pracy z urządzeniem.

3. Szybkie skanowanie
Duże pole widzenia tego modelu skanera 3D oraz szybkość skanowania 1,02 miliona punktów na sekundę zapewniają niewiarygodnie szybkie pozyskiwanie danych 3D.

Dowiedź się więcej na temat skanera 3D FreeScan UE

lub zapytaj o ofertę tego skanera 3D wypełniając formularz:

    Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę VPI Polska z siedzibą w Krakowie przy ul. Ciepłowniczej 23 w celu przedstawienia informacji handlowych telefonicznie, e-mailowo lub poprzez newsletter

    Polityka prywatności dostępna tutaj

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]


    0 Points


    Facebook
    YouTube
    LinkedIn