Skanowanie 3D willi przed przebudową

Uniwersalne zastosowanie skanowania 3D wielkopowierzchniowego

 

Metoda laserowego skanowania obiektów staje się coraz bardziej powszechna. Korzysta się z niej w dużych zakładach przemysłowych, magazynach, stoczniach czy zabytkach. Jednak czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla naszych domów czy mieszkań? Na to pytanie twierdząco odpowiedzieli architektka oraz inwestor, którzy chcą mierzyć się z wyzwaniem rozbudowy dużej willi. Zdecydowali się powierzyć nam etap inwentaryzacji i stworzenia dokumentacji na potrzeby przyszłego projektu.

skanowanie 3D willi

Dla nas oznaczało to spędzenie na miejscu dwóch dni, w czasie których skrupulatnie skanowaliśmy obiekt na zewnątrz i wewnątrz. Łącznie wykonaliśmy 140 skanów, których założenia jakościowe nie odchodziły od tych stosowanych w przypadku przemysłowych hal czy dużych zabytków. Korzystaliśmy z profesjonalnego urządzenia, jakim jest skaner 3D do budynków FARO Focus.

 

skanowanie 3d willi

Podczas skanowania zgromadziliśmy dane na temat każdego zakamarka obiektu, dzięki czemu można w każdej chwili bezproblemowo odtworzyć dokładne rzuty, przekroje i elewacje. Warto oddać, że korzyści z zastosowania tego rozwiązania do precyzyjnych pomiarów jest więcej. To dlatego, że urządzenie zajmuje mało miejsca, pracuje niezwykle cicho oraz jest bezpieczne, ponieważ wiązka lasera jest nieszkodliwa dla osób, które znajdują się w jego zasięgu.

Dowiedź się więcej na temat skanowania 3D wielkopowierzchniowego

Zobacz więcej

Masz pytania?

Wypełnij formularz lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym ekspertem od inwentaryzacji 3D

  Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy w celu przedstawienia oferty.

  Polityka prywatności dostępna tutaj

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]


  0 Points


  Facebook
  YouTube
  LinkedIn