Modelowanie i budowa wirtualnego świata wspomagane przez EinScan SP

Marcus Colello od dziecka tworzył w myślach światy fantasy. Teraz za pomocą skanera 3D EinScan SP może połączyć rzeczywistość z wyobraźnią i stworzyć swój własny wirtualny świat.

WYZWANIE

Czasochłonne modelowanie 3D

Wraz ze wczesnym zainteresowaniem światem fantasy, Marcus Colello poszerzał swoją wiedzę z dziedziny efektów wizualnych. Po okresie studiów w Monterey Peninsula College stworzył projekt o nazwie Forgotten Crypts.

Eksploracja Zapomnianych Krypt. Świat 3D stworzony przez Marcusa.

Na filmie widać, że jest to ogromny i skomplikowany projekt. Oprócz budowy terenu Marcus musi stworzyć również dużą liczbę szczegółowych modeli. Jest to bardzo czasochłonny etap i idealny czas, aby włączyć do pracy stacjonarny skaner 3D EinScan SP.

„Próbowałem połączyć to, czego nauczyłem się o skanowaniu 3D w CG Spectrum, odkąd miałem dostęp do kilku skanerów z tym, co wiem teraz” – powiedział Marcus.

ROZWIĄZANIE

Biurkowy skaner 3D EinScan SP

skanowanie 3d samochodu

Marcus chciał dołączyć do sceny, którą tworzył stary samochód, taki jak ten pokazany powyżej. Zdał sobie jednak sprawę, że modelowanie pochłonęłoby zbyt dużo czasu. Postanowił więc znaleźć pasujący egzemplarz samochodu i wybrał Forda Coupe z 1934 roku. Następnie kupił model auta w skali 1/24 od Amazona za 30 USD.

zakup modelu samochodu

Model samochodu do skanowania 3D.

Do digitalizacji wybrany został skaner 3D EinScan SP, który idealnie sprawdza się do biurkowego skanowania niewielkich obiektów takich jak ta miniatura pojazdu. W kolejnych krokach Marcus zdjął głowicę skanera ze stojaka i zamontował ją na statywie. Dzięki wykorzystaniu stolika obrotowego i łatwemu w obsłudze oprogramowaniu EinScan SP mógł szybko pozyskać dane 3D tego modelu samochodu.

Warto zauważyć, że Marcus wykorzystuje szereg technik w celu uzyskania pełnych danych i poprawy wydajności skanowania. Na przykład zdemontował części samochodu i przymocował je pojedynczo na stoliku obrotowym za pomocą gliny, aby zebrać dane o wewnętrznych subtelnych strukturach pojazdu, takich jak koła i maska ​​silnika. Co więcej, aby idealnie zeskanować tę czarną i odbijającą światło powierzchnię, Marcus kupił dwa spraye matujące.

zaskanowany samochód

Skan modelu samochodu.

WYNIK

Konstrukcja 3D wirtualnego świata

Marcus wykorzystał Einscan SP do wykonania łącznie 16 skanów karoserii i dodatkowo około 4-6 skanów dachu samochodu, po czym użył EXScan S do wygenerowania wodoszczelnej siatki i wysłał ją do ZBrush w celu uzyskania ZRemesh.

Krótkie wideo zeskanowanego samochodu.

Następnie zaimportował samochód do Mayi i stworzył UV oraz wykonał szybkie teksturowanie w programie Substance Painter. Po tych czynnościach był gotowy do umieszczenia na scenie.

Podsumowanie

Tworzenie wirtualnej rzeczywistości

Tworzenie świata wirtualnego nie jest łatwym zadaniem. To dlatego skanowanie 3D jest coraz częściej wykorzystywane jako punkt wyjścia do modelowania 3D w celu generowania wysokiej jakości zasobów cyfrowych, które można wykorzystać na wiele sposobów, między innymi w telewizji, grach czy filmach.

Marcus przeszedł drogę od studenta do nauczyciela w niepełnym wymiarze godzin i ma nadzieję, że w przyszłości będzie mógł w większym stopniu wykorzystywać technologię cyfrową 3D w klasie. Nie tylko do modelowania 3D, ale także do cyfrowej archiwizacji i dokowania drukarek 3D i innych aplikacji.

Jesteś zainteresowany usługami skanowania lub modelowania 3D? Skontaktuj się z nami. Darmowa konsultacja i wycena.

0 Points


Facebook
YouTube
LinkedIn