Skanery 3D laserowe

Skanery 3D laserowe dla wymagających dokładności

Skanery 3D laserowe bazują na generowaniu cyfrowego obrazu danego obiektu. Wykorzystują proces łączenia poszczególnych punktów w celu uzyskania spójnego, wirtualnego przedmiotu.

To właśnie pozyskany obraz w jego trójwymiarowej formie staje się punktem wyjścia w procesie drukowania. Skanery 3D laserowe różnią się między sobą parametrami. W firmie VPI Polska pomagamy klientom dokonać wyboru, który będzie dopasowany do ich indywidualnych potrzeb.

ręczny skaner 3d freescan UE

Ważne parametry skanerów 3D laserowych

Musimy pamiętać o tym, że w przypadku gdy liczy się dla nas precyzja pomiarów -musimy zadbać o jak najwyższą rozdzielczość naszego urządzenia. Laserowe skanery 3D dzięki swoim różnorodnym i zróżnicowanym parametrom znajdą zastosowanie niemalże we wszystkim gałęziach przemysłu. Precyzja w przenoszeniu obrazów rzeczywistych do zapisu cyfrowego ma ogromne znaczenie z punktu widzenia powodzenia całego procesu realizacji. Kiedy nasz wirtualny zapis cyfrowej informacji o danym obiekcie będzie miarodajny i wiarygodny – nasza realizacja przebiegnie bez większych problemów.

Kolejnym ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy okazji zakupu czy też wyboru kompleksowej usługi laserowego skanowania 3D jest szybkość przeprowadzania realizacji i projektu. Przy tym punkcie należy pamiętać, że usługa wykonana dobrze jakościowo i profesjonalnie może kosztować nieco więcej, niż początkowo zakładaliśmy. Warto jednak nie czynić oszczędności akurat na tym etapie projektu, szczególnie jeśli zależy nam na jakości i wprowadzeniu projektu w życie bez komplikacji.

Pamiętajmy o tym, że często oszczędności na pierwszym etapie projektu są jedynie pozorne. Błędy, jakie mogą powstać w ich wyniku w przyszłości bardzo często są dużo bardziej koszto-twórcze niż dokonanie większej inwestycji finansowej w dobry jakościowo laser, czy dobrze wykonaną i przeprowadzoną usługę. Przy wykonywaniu skanowania 3D laserowego zwracajmy również uwagę na dokładność pomiaru – to właśnie od niej zależy, czy nasze działania na wykonanym skanie będą rzetelne, a w efekcie przyniosą nam rozwiązanie gwarantujące powodzenie realizacji.

Zobacz naszą ofertę skanerów 3D laserowych

Skontaktuj się z nami w sprawie skanerów 3D laserowych


  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę VPI Polska z siedzibą w Krakowie przy ul. Ciepłowniczej 23 w celu przedstawienia informacji handlowych telefonicznie, e-mailowo lub poprzez newsletter

  Polityka prywatności dostępna tutaj

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]  Facebook
  YouTube
  LinkedIn