Relacja z pierwszego seminarium użytkowników ProCAST

W ubiegłym tygodniu – 30.05.2016 r. – w Muzeum Armii Krajowej, w Krakowie odbyło się pierwsze w Polsce specjalistyczne seminarium dla użytkowników oprogramowania ProCAST, służącego do zaawansowanych symulacji procesów odlewniczych.  W spotkaniu udział wzięło również wielu przedsiębiorców z branży odlewniczej, którzy dopiero planują wdrożenie takiego systemu w swojej działalności.

Bardzo dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się praktyczne warsztaty, w ramach których mogli oni porównywać wyniki symulacji tego samego detalu z zastosowaniem różnych parametrów oraz technologii. Zdobyli oni także praktyczną wiedzę, jak samodzielnie interpretować uzyskane wyniki oraz na jakie obszary i wartości zwracać szczególną uwagę.

Na seminarium  zaprezentowano również przyszłościowe plany rozwoju systemów firmy ESI-Group, z uwzględnianiem obszarów związanych ze znacznym przyspieszeniem i uproszczeniem procesu przygotowywania symulacji. Podczas  spotkania odbyło się także praktyczne wprowadzenie uczestników do technologii druku 3D i skanowania 3D , omówienie właściwości każdej z tych technologii i praktycznego sposobu ich wykorzystania w działalności operacyjnej odlewni. Na zakończenie spotkania uczestnicy zwiedzili muzeum, obejrzeli  ciekawą ekspozycję broni oraz poznali historię funkcjonowania odlewni “w konspiracji”.

Nad całością spotkania opiekę merytoryczną sprawowali  profesorowie i doktorzy z Katedry Inżynierii Stopów  i Kompozytów Odlewanych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W najbliższych miesiącach planowane są już kolejne edycje seminarium, o których będziemy Państwa informować na bieżąco.

[foogallery id=”390″]

0 Points


Facebook
YouTube
LinkedIn