Powrót ikony sportów motorowych

Ikony historycznych wyścigów w XXI wieku

Firma CP Tech jest bezsprzecznie wyjątkowa. Oferuje połączenie technicznej doskonałości, pasji i osiągów, które nie mają sobie równych w branży sportów motorowych. Dzięki udokumentowanej historii zaczerpniętej z ponad 20-letniego doświadczenia CP Tech ma ugruntowaną bazę klientów w sportach motorowych motoryzacji i pewnie patrzy w przyszłość. Doskonałość inżynieryjna, innowacyjność i styl projektowania są wpajane we wszystko, co robią, od projektu układu napędowego i podwozia, przez dynamikę jazdy po produkcję końcową. Firma CP Tech koncentruje się na projektowaniu i rozwoju każdego  komponentu i wykorzystuje pełne możliwości swoich inżynierów aż do ostatecznej realizacji wymagań klienta nawet w małych seriach.

Szczególnym klientem CP Tech jest Sautter Historic Racing. Firma poświęciła się budowie i renowacji pojazdów zabytkowych, prestiżowych marek takich jak Bizzarrini, Ford GT40 czy Austin Healey, a także wsparciu w sportach motorowych. Są dobrze znani na scenie wyścigowej jako Gotcha Historic Racing Team. Od kilkudziesięciu lat CP Tech i Sautter Historic Racing współpracują, aby przenieść ikony historycznych sportów motorowych na dzisiejsze tory wyścigowe. Dzięki SHINING 3D i Verisurf znaleźli partnerów, którzy torują sobie drogę do jeszcze bardziej potężnych replik, dzięki przełomowym innowacjom technologicznym w skanowaniu 3D, kontroli cyfrowej i inżynierii odwrotnej.

ręczny skaner 3d freescan UE
Skanowanie 3D motoryzacja

Powrót do Le Mans z lat 60.: ożywienie Forda GT40

Ford GT40 jest pełen historii i prestiżu sportów motorowych. Legendarna bitwa między Ferrari i Fordem w 24-godzinnym klasyku wyścigowym Le Mans nigdy nie zostanie zapomniana i nadal można ją przeżyć w licznych filmach dokumentalnych i filmach. Od 1966 do 1969 Ford GT40 zdominował świat sportów motorowych. Nazwa pochodzi od klasy Gran Turismo i całkowitej wysokości 40 cali. CP Tech i Sautter Historic Racing wprowadzają tę ikonę w XXI wiek.

Skanowanie 3D samochodu
skan 3d samochodu

Dzięki SHINING 3D i Verisurf, oryginalny Ford GT40 został w całości zwymiarowany w celu stworzenia autentycznej repliki zgodnie z najnowszymi technologiami produkcyjnymi.

Powrót do przyszłości: skanowanie 3D ramy GT40 za pomocą FreeScan UE oraz inspekcja i inżynieria wsteczna za pomocą Verisurf

FreeScan UE 11 to najnowszy ręczny skaner laserowy 3D od Shining3D. Jest idealnym narzędziem do precyzyjnej digitalizacji odblaskowych części metalowych, a tym samym idealnie nadaje się do uchwycenia ramy historycznego Forda GT40. Prace rozpoczęto od naniesienia na całej ramie GT40 punktów odniesienia. Są one potrzebne, aby skaner 3D mógł rozpoznać powierzchnię do zeskanowania. Punkty odniesienia zostały w pierwszej kolejności zarejestrowane, zoptymalizowane, a następnie zeskanowane laserowo za pomocą FreeScan UE z rozdzielczością 0,8 mm, dzięki czemu można uchwycić najdrobniejsze szczegóły. Następnie dane skanowania są automatycznie importowane z oprogramowania do skanowania SHINING 3D do oprogramowania Verisurf. W Verisurf dane są sprawdzane i przeprowadzane jest porównanie najlepszego dopasowania w celu dokładnego przechwycenia ramy przez skaner 3D FreeScan UE. Innym ważnym aspektem jest integracja części z początkowo niedostępnymi danymi CAD ze zbiorem danych CAD. Osiąga się to za pomocą inżynierii odwrotnej. FreeScan UE i Verisurf idealnie pasują do bardzo precyzyjnego skanowania 3D, inżynierii odwrotnej i inspekcji.

pomiary 3D

Cechą szczególną skanera 3D FreeScan UE i Verisurf jest to, że dane skanowania można importować bezpośrednio z oprogramowania SHINING 3D bez konieczności korzystania z interfejsu, co jest ogromną zaletą podczas pracy z różnymi technologiami cyfrowymi 3D. W tym projekcie wykorzystano zupełnie nowy pakiet oprogramowania Offline Scan Data Suite 2021 Edition, który został opracowany specjalnie dla rynku skanerów 3D, aby zapewnić pełną funkcjonalność od inżynierii odwrotnej, poprzez rekonstrukcję, kontrolę jakości do użytkowania przez klienta.

Profesjonalne rozwiązanie „wszystko w jednym” od SHINING 3D i Verisurf

O Verisurf

Verisurf Software, Inc. to firma zajmująca się rozwiązaniami pomiarowymi, której celem jest dostarczanie zaawansowanych analiz powierzchni, kontroli jakości, wskazówek montażowych i inżynierii odwrotnej. Produkty i procesy Verisurf są niezbędne do utrzymania cyfrowej nitki między projektowaniem, inżynierią, produkcją i walidacją gotowych części. Opierając się na potężnej platformie CAD, Verisurf angażuje się w cyfrowe definiowanie oparte na modelach (MBD), otwarte standardy i interoperacyjność ze wszystkimi współrzędnościowymi maszynami pomiarowymi i oprogramowaniem CAD. Rozwiązania Verisurf pomagają producentom wytwarzać produkty wyższej jakości w krótszym czasie.

 

O Shining3D

Od momentu powstania w 2004 roku, SHINING 3D jest pionierem w niezależnych badaniach i rozwoju technologii digitalizacji 3D, inspekcji i stomatologii cyfrowej; SHINING 3D posiada ponad 300 patentów i ponad 100 praw autorskich w tych dziedzinach. Jako jeden z liderów rynku, SHINING 3D oferuje masowo produkowane produkty 3D, zaawansowane technologie cyfrowe 3D oraz kompleksową obsługę klientów działających na całym świecie. SHINING 3D postawiło sobie za cel oferowanie wydajnych i dostępnych skanerów 3D i drukarek 3D, umożliwiających elastyczną produkcję bardzo wydajnych, złożonych struktur oraz udostępnianie technologii digitalizacji 3D dla każdego.

 

Dowiedź się więcej na temat ręcznego laserowego skanera 3D FreeScan UE

0 Points


Facebook
YouTube
LinkedIn