EinScan HX dla przemysłu wydobywczego

Kompleksowe rozwiązanie dla przemysłu wydobywczego: skaner 3D EinScan HX – Geomagic Essentials – Solid Edge SHINING 3D Edition

Darkhangeomach LLC produkuje sprzęt dla górnictwa i przemysłu ciężkiego. W tym również narzędzia i części zamienne do maszyn ciężkich. W związku z tym, że podejmują kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju i efektywnych inwestycji w możliwości techniczne firmy, niedawno nabyli hybrydowy skaner 3D EinScan HX.

EinScan HX to wszechstronne urządzenie do szerokiej gamy zastosowań. Integruje dwie technologie skanowania 3D w jednym urządzeniu – światło niebieskie oraz niebieski laser. Tryb szybkiego skanowania umożliwia akwizycje danych z prędkością do 1 200 000 punktów/s co daje dużą efektywność przy skanowaniu dużych, skomplikowanych elementów.

Technologia skanowania laserowego zapewnia niesamowitą wydajność przy skanowaniu obiektów błyszczących i ciemnych. Dodatkowo minimalna odległość punktu 0,05 mm i dokładność do 0,04 sprawiają, że EinScan HX idealnie sprawdza się do inżynierii odwrotnej i pomiarów. Znajduje zastosowanie między innymi w takich dziedzinach jak: motoryzacja, przemysł stoczniowy, obróbka skrawaniem, górnictwo i badania.

 

Skaner 3D EinScan HX

EinScan HX – niezawodny, łatwy w obsłudze, wydajny przemysłowy skaner 3D

Zespół z Darkhangeomach LLC szukał urządzenia, które mogłoby pomóc w tworzeniu modeli 3D złożonych powierzchni do inżynierii odwrotnej ich sprzętu górniczego. Dlatego porównali skanery 3D i maszyny CMM i stwierdzili, że EinScan HX będzie najlepszym wyborem. To dlatego, że EinScan HX był w stanie sprostać surowym wymaganiom przemysłowych procedur roboczych, będąc jednocześnie łatwym w obsłudze. Dzięki pakietowi z Solid Edge SHINING 3D Edition i Geomagic Essentials, Darkhangeomach może korzystać z pełnych możliwości projektowych i inżynieryjnych.

Skaner 3D EinScan HX – Geomagic Essentials – Solid Edge SHINING 3D Edition

1. Skanowanie 3D za pomocą EinScan HX
Skaner 3D EinScan HX

Skan 3D wirnika do wydobycia w oprogramowaniu EXScan

Wirnik sprzętu górniczego ma refleksyjną, metaliczną powłokę, przez co jest trudny do uchwycenia za pomocą technologii skanowania światłem strukturalnym. Dzięki zastosowaniu w EinScan HX technologii laserowej, urządzenie to jest idealne do pozyskiwania tego typu obiektów w 3D. Po zastosowaniu punktów odniesienia można bezpośrednio przystąpić do akwizycji danych.

2. Przygotowanie danych w Geomagic Essentials
Skanowanie 3D EinScan HX

Dane skanowania EinScan HX są importowane w celu przygotowania danych w Geomagic Essentials

Geomagic Essentials jest idealnym rozwiązaniem do obróbki skanów i dalszych aplikacji inżynierii odwrotnej, ponieważ wyodrębnia wszystkie niezbędne elementy zeskanowanej części do natychmiastowego użycia w programach CAD. Wiele dostępnych obecnie programów CAD ma ograniczone możliwości przetwarzania danych skanowania. Geomagic Essentials ułatwia ten proces, dzięki czemu dane skanowania są kompatybilne z natywnymi przepływami pracy CAD.

Następny krok to zaimportowanie danych skanowania z oprogramowania EXScan do Geomagic Essentials: usuwanie zbędnych danych, naprawa siatki, wypełnianie dziur, dopasowywanie do układu współrzędnych. Ponadto generowanie odniesień, takich jak krzywe na powierzchni danych, w celu ułatwienia operacji odwróconego zaznaczenia fragmentu detalu lub automatycznej powierzchni, generowanie powierzchni dopasowanych do obiektu dokładnie tak, jak jest on skonstruowany.

3. Przetwarzanie w Solid Edge SHINING 3D Edition
Skanowanie 3D Skaner EinScan HX

Dane zostają odpowiednio wykończone w Solid Edge SHINING 3D Edition

Ostateczny model do dalszej obróbki można przygotować w Solid Edge SHINING 3D Edition tworząc krzywe i powierzchnie, konstruując kształty i pozostałe części.

„Nasza praca nad modelowaniem skomplikowanych części stała się znacznie prostsza, a dokładność złożonej powierzchni znacznie wzrosła”.

Erdenee Batbayar, dyrektor generalny Darkhangeomach LLC

Dowiedź się więcej na temat skanera 3D EinScan HX

0 Points


Facebook
YouTube
LinkedIn