W internecie bez problemu znajdziemy miliony zabawnych filmików nagranych smartfonami. Ich wrzucenie do sieci nie sprawia problemu, wręcz przeciwnie, pozostaje banalnie proste. Wystarczy kilka kliknięć na ekranie telefonu, a wideo znajdujące się w pamięci, w równie szybkim tempie trafi na stronę www lub media społecznościowe. Nie wszystkie pliki znajdują się jednak w pamięci urządzeń. Oznacza to, że tysiącom przedmiotów trzeba najpierw nadać cyfrową formę, aby mogły zostać następnie rozpowszechnione oraz powielone. W tym miejscu na scenę wkraczają skanery 3D EinScan. Zamknięty w nich potencjał każdego dnia nieco zmienia nasz świat.
Dzięki tym wyjątkowym urządzeniom, pracującym w systemie 3D, na ekran komputera da się przenieść zarówno złożone konstrukcje, jak i proste grafiki. Na przestrzeni ostatnich lat skanery stały się głównym wyposażeniem firm reprezentujących skrajnie odmienne branże. Bez tych sprzętów trudno byłoby obecnie wyobrazić sobie np. rynek automotive, energetykę, czy też medycynę. To sektory kluczowe dla człowieka, bo od nich zależy jakość codziennego życia, ale tak naprawdę skanery 3D stosuje się na masową skalę w przynajmniej kilkunastu branżach. Coraz częściej zobaczymy je też w domach i mieszkaniach prywatnych osób. Wyjaśnijmy, dlaczego tak jest!
Skanery 3D EinScan – niezwykła precyzja działania
Skanery 3D to prawdziwe osiągnięcie techniki. Mówimy o precyzyjnych urządzeniach, zbudowanych na bazie nowoczesnych komponentów oraz sensorów. W połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem są one zdolne do tworzenia wielowymiarowych modeli na bazie fizycznego obiektu. W uproszczeniu można sobie wyobrazić zdjęcie w 3D, z idealnie wychwyconymi detalami. W praktyce skanery generują pliki w postaci chmury punktów, które można następnie swobodnie przerobić lub wykorzystać w bazowej formie.
Tych produktów nie miałbyś bez skanerów 3D EinScan
Dzieła sztuki sprzed kilkuset lat lub dawno zapomniane starodruki nie znalazłyby się w sieci, gdyby nie skanery 3D. Bez tych urządzeń samochody byłyby uboższe o wiele części lub elementy wyposażenia aut pozostawiałyby znacznie więcej do życzenia. Skanowanie wielowymiarowe stanowi podstawę gier komputerowych, bo pozwala tworzyć realistyczne wizualizacje. Podaliśmy kilka z wielu tysięcy przykładów wykorzystania skanerów 3D EinScan. W rękach specjalistów potrafią one zdziałać prawdziwe cuda, ale i w domowym zaciszu zapewnią wiele radości.
Jakie branże najczęściej korzystają ze skanerów 3D? Skanery 3D EinScan znajdują wszechstronne zastosowanie w przemyśle (transportowym, motoryzacyjnym, lotniczym, energetyce, kontroli jakości), medycynie (skanowanie ludzkiego ciała i wykonanie np. protez ręki) muzealnictwie, modelarstwie, edukacji.
Skaner skanerowi nierówny. Jaki model 3D EinScan wybrać?
Nie zawsze droższy znaczy lepszy, a już na pewno nie każdy potrzebuje najbardziej zaawansowanych skanerów 3D. Głównym kryterium podczas zakupów powinno być zastosowanie urządzenia. Skanery stacjonarne dobrze sprawdzą się, gdy planuje się digitalizować przedmioty o wielkości kilkudziesięciu centymetrów. Wiele wersji posiada obrotowy stolik, aby zwiększyć dokładność skanowania 3D. Produkty o wielkości kilku metrów będą wymagać od Państwa zastosowania ręcznego skanera 3D. Z ich pomocą da się stworzyć cyfrowy obraz samochodu, pamiętając o odpowiednim kierowaniu strumienia światła. Oprogramowanie samo łączy skany w wersję 3D, w czym pomagają specjalne markery.
Na duże potrzeby odpowiedzią będą laserowe skanery 3D. W tym przypadku głównym bohaterem jest wiązka lasera. System bardzo precyzyjnie mierzy załamanie promieni oraz ich odległość. Większe możliwości skanerów przekładają się jednak na cenę urządzeń, która będzie wyższa w porównaniu do najprostszych modeli stacjonarnych lub ręcznych. Przed zamówieniem urządzenia warto przeanalizować, jakie obiekty będą nim skanowane oraz jakie dokładności pomiarów chcemy pozyskać.