Firma Wall Colmonoy Limited zwiększa wydajność produkcji w swojej odlewni dzięki systemowi ProCAST

Wall Colmonoy Limited jest wiodącą grupą dostarczającą komponenty dla branży: kosmicznej, motoryzacyjnej, naftowej i wydobywczej.  Bardzo ważną częścią tej grupy jest odlewnia, która dostarcza swoim klientom w głównej mierze odlewy precyzyjne.

Rosnąca konkurencja na rynku oraz skracany czas od zamówienia do dostawy odlewów spowodował, że firma Wall Colmonoy potrzebowała profesjonalnego i precyzyjnego systemu do symulacji odlewniczych. W 2016 roku firma wyposażyła się w ProCAST, który skutecznie eliminuje problemy produkcyjne we wstępnej fazie projektowania procesu.

Wiedza i doświadczenie firmy połączona z oprogramowaniem ProCAST przyniosła szybkie i satysfakcjonujące efekty oraz pozwoliła na eliminację znacznej liczby braków z obecnej produkcji.

Początkowo, przed użyciem oprogramowania symulacyjnego Wall Colmonoy Limited z siedzibą w Pontardawie, wykorzystywali głównie swoją inżynierską siłę roboczą i potencjał umysłowy aby produkować perfekcyjne odlewy. Poświęcano w ten sposób wiele czasu i zasobów na próby technologiczne, które w późniejszym czasie nie gwarantowały osiągania produkcji wolnej od wad.

Wprowadzając do swojej odlewni oprogramowanie ESI ProCAST, Wall Colmonoy Limited była w stanie uzyskiwać prawidłowe odlewy już za pierwszym razem. Wykorzystanie ProCAST-a w czasie projektowania technologii  pozwoliło na wyeliminowanie czasu i zasobów poświęcanych na kosztowne próby, z wykorzystaniem fizycznych prototypów. Zamiast tego ProCAST zapewnił sprawdzanie i doskonalenie procesu na etapie projektowania, przed uruchomieniem produkcji.

Program ProCAST dał Wall Colmonoy Limited możliwość szybkiej optymalizacji i większej wydajności realizacji produkcji na etapie projektowania. Dzięki temu zyskali dodatkowe korzyści dające im przewagę nad konkurencją.

Na przykładzie doświadczeń Wall Colmonoy Limited można potwierdzić, że użycie systemu ProCAST poprawia elastyczność, kontrolę procesu, prędkość produkcji i ostateczną jakość produktu co w głównej mierze przekłada się na zadowolenie klientów i zyski.

0 Points


Facebook
YouTube
LinkedIn