BobCAD
Oprogramowanie do maszyn CNC razem z CAD

Program CAM CNC, BOBCAD-CAM

Łatwo zaprogramuj dowolny element na maszynie CNC

BobCAD-CAM to system CAM, który daje możliwość generowania ścieżki narzędzia dla frezowania 2, 3, 4 i 5 osiowego. Program posiada w pełni zintegrowany system projektowania CAD, który umożliwia płynne przejście od projektowania geometrii części do generowania ścieżek narzędzi.

Program CAD CAM

w jednym

Maszyny wielosiowe

Ścieżki HSM

Moduł frezowania

Opisywany program CAM CNC zapewnia funkcjonalność od prostego grawerowania, profilowania konturów, cykli kieszeni i otworów, po złożone frezowanie 4 i 5 osiowe.
01. Drzewo cech i operacji

Funkcje obróbki BobCAD dają użytkownikom możliwość tworzenia pojedynczych operacji dla poszczególnych cech lub dostosowywania wielu operacji związanych z jedną cechą. Ten elastyczny przepływ pracy programistycznej eliminuje zbędne zadania wymagane tylko w przypadku drzew CAM.

02. CAM Libraries

Nasze biblioteki CAM pomagają codziennemu operatorowi, przechowując i zapewniając szybki dostęp do programowania krytycznych danych. Możliwość tworzenia nowych bibliotek oraz przywoływanie danych z bibliotek narzędzi, uchwytów, adapterów, gwintów lub materiałów.

03. Tworzenie otworów

Wykonywanie otworów 2, 3, 4 i 5 osiowych jest proste dzięki intuicyjnym kreatorom tworzenia otworów firmy BobCAD. Możliwość wiercenia standardowego lub wiercenia wieloosiowego. Wybierając punkty, łuki lub modele bryłowe, definiujemy lokalizacje otworów, rozmiary i głębokości. Użytkownicy mogą szybko wykrywać, wiercić, gwintować i pogłębiać za pomocą jednej funkcji obróbki.

04. Symulacja

Uzyskaj prawdziwy obraz tego, co dzieje się na maszynie, zanim zaczniesz obróbkę. Solidna symulacja BobCADa to załadowane narzędzia do sprawdzania poprawności procesu obróbki, sprawdzania wyżłobień, znajdowania naddatków i wiele więcej.

computer-bob

Moduł toczenia

Oprogramowanie CAD CAM do tokarki CNC pozwala projektować lub importować geometrię części, do której generujesz ścieżki narzędzia przy użyciu intuicyjnego interfejsu.

 • Obsługa wbudowanych cykli sterowania
  Wykorzystaj cykle standardowe maszyny do tworzenia krótkich, wydajnych programów, które można łatwo edytować w sterowaniu maszyny.

 • Regiony obróbki Używaj regionów do ograniczenia ścieżki narzędzia utworzonej na powierzchni części. 

 • Przycinanie i wydłużanie ścieżki narzędzia. Wprowadź wartość dodatnią w celu rozszerzenia lub wartość ujemną w celu przycięcia ścieżki narzędzia.

 • Kontrola ścieżki w rowkach. Pomijanie generowania ścieżki w rowkach bez edytowania geometrii.

Obsługa narzędzi napędzanych
w głowicy tokarki

Poświęć więcej czasu na toczenie i mniej czasu na programowanie dzięki oprogramowaniu Bob Turn Mill CNC do tokarek, które używają osi C. Obsługa dwóch wrzecion, górnej lub dolnej głowicy rewolwerowej, chwytaka części, konika, osi Y i innych w standardowym pakiecie do obsługi narzędzi napędzanych. ulepszeniu funkcji w celu zapewnienia większej wydajności w przepływach pracy metrologii.

 • Frezowanie powierzchni czołowych
 • Obróbka indeksowana
 • Ścieżka narzędzia 2D / 3D
 • Obsługa wielu wrzecion i głowic rewolwerowych
 • Definiowanie uchwytów tokarskich
 • Co możesz zrobić z BobCAD-CAM?

  Oprogramowanie daje możliwość generowania ścieżki narzędzia dla frezowania 2.5, 3, 4 i 5 osiowego, ponadto posiada w pełni zintegrowany system projektowania CAD, który umożliwia płynne przejście od projektowania geometrii do generowania ścieżki narzędzi.

  CAD

  Modelowanie części
  w 2D oraz 3D

  CAM Frezowanie

  Szeroki zakres operacji. Frezowanie 2, 3, 4, 5 osiowe.

  CAM Toczenie

  Pozwala projektować lub importować geometrię części

  CAM Centra obróbcze

  Obsługa tokarek z narzędziami napędzanymi
  Przemysław_Zyguła

  Przemysław Zyguła

  Specjalista ds. symulacji technologicznych

  Skontaktuj się.

  Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami bezpośrednio telefonicznie.


   Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę VPI Polska z siedzibą w Krakowie przy ul. Ciepłowniczej 23 w celu przedstawienia informacji handlowych telefonicznie, e-mailowo lub poprzez newsletter

   Polityka prywatności dostępna tutaj

   [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]   Facebook
   YouTube
   LinkedIn