PRODUKCJA I DYSTRYBUCJA ENERGII


banner_energy_power

 

Skuteczne zarządzanie globalnymi zasobami energii jest kluczowym zagadnieniem dla całej światowej infrastruktury i dla mieszkańców Ziemi. Wytwarzanie i dystrybucja energii obejmuje wiele różnych sektorów, dla których główne wyzwania to zwiększenie efektywności, niezawodności oraz bezpieczeństwa.

Nasi klienci w sektorze energetyki stoją przed szeregiem ciągle zmieniających się wyzwań, takich jak zapewnienie bezpieczeństwa, zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko, spełnianie wymagań technicznych czy optymalne zarządzanie finansami.

Firmy tej branży działają dziś według coraz bardziej skomplikowanych przepisów i stale zwiększają wydajność. W tych warunkach używają stworzonych naprędce metod modelowania inżynieryjnego, które muszą uwzględniać możliwe operacyjne i nadzwyczajne zdarzenia dotyczące urządzeń wydobywczych i przesyłowych. Tym samym efektywne realistyczne modelowanie okazuje się być kluczem do utrzymania konkurencyjności. Efektywne realistyczne modelowanie wiąże się z wysoką liczbą innowacji.

Z użyciem rozwiązań ESI Group wytwórcy, dystrybutorzy i dostawcy w branży energetycznej są w stanie stworzyć wierne modele konstrukcyjne i operacyjne sprzętu, dzięki czemu ocenić mogą jego wydajność, zoptymalizować przebieg napraw i zaplanować rozbiórkę niepotrzebnych instalacji. ESI Group, firma z trzydziestoletnim doświadczeniem w branży energetycznej, oferuje szeroką gamę oprogramowania obsługującego różne dyscypliny związane z kluczowymi potrzebami tego wielopłaszczyznowego przemysłu, takimi jak:

  1. przewidywanie zachowań sprzętu w ekstremalnych warunkach, co pozwala zmniejszać czas przestojów i koszty napraw w sektorze wydobyciaropy i gazu;
  2. multidyscyplinarne modelowanie komponentów i systemów, co pozwala uzyskiwać świadectwa ich zgodności z normami oraz przepisami bezpieczeństwanuklearnego, oceniać ich działanie oraz przewidywać okres działania elektrowni jądrowych;
  3. przewidywanie działania i zagrożeń dla sprzętu mechanicznego oraz optymalizacja produkcji komponentów wiatraków;
  4. doskonalenie produkcji paneli słonecznych.